BELKTRO Meslek Eğitim Merkezi

BURSA ELEKTRONİKÇİLER ODASI İŞLETMELERÜSTÜ ELEKTRONİK EĞİTİM MERKEZİ

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

NEDEN EĞİTİM

5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanununda belirtildiği üzere Odalar, Birlikler, Mesleki Federasyonlar ve Konfederasyon üyelerinin ve yanlarında çalışanların işletmelerde alamadığı eksik eğitimleri tamamlamak üzere İşletmelerüstü Eğitim Merkezi kurmak zorundadır. Devamı...

 

KALİTE BELGEMİZ

Bursa Elektronikçiler Odası Meslek Eğitim Merkezi artık ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası sahibi oldu.
Oda Genel Merkezimiz ile üyemize ve yanında çalışanlarına hizmet için kurulmuş tüm birimlerimiz "Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası" ISO 9001:2008’e sahip oldu ...

Kalite Belgesi

e-Posta Yazdır PDF
Bursa Elektronikçiler Odası Meslek Eğitim Merkezi artık ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası sahibi oldu.
Oda Genel Merkezimiz ile üyemize ve yanında çalışanlarına hizmet için kurulmuş tüm birimlerimiz "Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası" ISO 9001:2008’e sahip oldu...


Bursa Elektronikçiler Odası Oda Genel Yönetimi, Üye Hizmetleri, Eğitim Faaliyetleri ve Atıl Elektronik Cihazların Ekonomiye Kazandırılması konularında Türkiye'de Elektrik, Elektronikçiler Esnaf ve Sanatkârlar Odaları arasında ISO 9001:2008 "Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası" almayı başaran ilk Oda olma özelliğine de sahip oldu.

Bursa Elektronikçiler Odası olarak yıllardır kalite politikası olarak benimsediğimiz; "Oda üyelerimizin ve yanlarında çalışanların mesleki ve teknik ihtiyacını karşılamak, Oda üyelerimizin mesleki faaliyetini kolaylaştırmak, Oda üyelerimizin ve çalışanlarının mesleklerinde gelişmelerini ve mesleki eğitimlerini sağlamak, Hizmet kalitemizi sürekli iyileştirerek üye memnuniyetini artırmak, Elektronik geri kazanımı teşvik ederek çevreye karşı duyarlı olmak." Amacı ile Kaliteyi yönetmek ve tescil edilmek için ilgili kurumlara başvurularak çalışmalara başlanmış, yaklaşık 6 ay süren denetlemeleri sırasında standartlarında hiçbir eksilme görülmeyerek iyileştirme süreçlerini ve hizmet anlayışını daha iyi noktalara taşıdığı belirlenen Odamız tam not alarak ISO 9001:2008 "Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası" almayı başarmıştır.

Bununla Beraber 5362 sayılı Esnaf Sanatkarlar Meslek Kuruluşu Kanunu’nun “Amaç” kısmında belirtilen Üyelerinin ve yanlarında çalışanların mesleki eğitimlerini sağlamak zorunluluğunu olmaz ise olmaz ilkesi olarak görüp; Türkiye’de ilk ve tek olan BELKTRO İşletmelerüstü Elektronik Eğitim Merkezimiz ve bu merkezimizde Mesleki eğitim çalışmalarımızın kalitesi ISO 9001:2008’ standardına uygun olduğu onaylanarak kabul görmüştür. Elektronik konusunda yetişkinlere yönelik meslek eğitimi veren merkezimiz bundan sonrada yine Türkiye’de ilk ve tek ISO 9001:2008 standardı ile yönetilen İşletmelerüstü Elektronik Eğitim Merkezi olarak Üyelerine ve Tüm Türkiye’deki meslektaşlarına hizmet etmeye devam edecektir.

Ayrıca yine ilgili yasamızın "Kanunun Amacı" başlıklı maddesindeki "Üyelerinin mesleki ve teknik ihtiyaçlarını karşılamak ve meslekî faaliyetlerini kolaylaştırmak" olduğu görevine istinaden, Üyelerinin bulmakta zorlandıkları ve ücretsiz yedek parça ihtiyaçlarına çözüm üretmek, Elektronik konusunda Meslek eğitimi veren kurumlarımız ve yine Elektronik konusunda  mesleki eğitimi alan öğrencilerimizin araştırma ve gelişimleri için ihtiyaç olan ücretsiz yedek parça desteği vermek, Elektronik atıkları doğaya bilinçsizce atılmaması için bir sosyal sorumluluk olarak kabul edip Yine Türkiye de bir ilk olan "Yeşil - Beyaz - Mavi Elektronik Geri Kazanımı Sosyal Sorumluluk Projesini" Ek Hizmet Binamızda faaliyete geçirmemizle; Atıl Elektronik Cihazların Ekonomiye Kazandırılması konusunda kalite sistematiğine uyarlı çalışmalarımız değerlendirilmiş olup Ek hizmet birimimizde ki bu hizmetler için ISO 9001:2008 "Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası" almayı başarmıştır.

Bursa Elektronikçiler Odamız ve tüm faaliyet birimleri Kalite Yönetim Sistemi çalışmaları ile pratik uygulamaları tamamlanmış, TÜRKAK tarafından onaylanan S&Q MART Kalite Firması tarafından denetlenerek tüm tetkiklerimiz yapılmıştır. Tetkik sonuçlarına istinaden  Odamızda ve tüm Hizmet birimlerimizde Üyelerimize vermiş olduğumuz hizmetlerimiz  Uluslararası Standartlarda olduğunu,Kalite Yönetim Sistemi Belgesini almaya resmen hak kazandığımızı belirtilerek, 16 Aralık 2011 tarihinden itibaren SQMC-9001-110-12-11 Sertifika numarası ile hizmet kalitemizi tescillenmiş olmuştur.

Belgelerin Odamıza tesliminde Oda Başkanımız Talat DEMİRCAN tarafından yapılan açıklamada;

"ISO 9001:2008 kalite yönetim sisteminin, Türkiye´nin de üyesi bulunduğu ve dünyanın en gelişmiş ülkelerinin oluşturduğu bir organizasyondur. Hizmetlerinin kaliteli olduğuna inanan kurum ve kuruluşlar bu belge ile uluslararası alanda da tescil ettirerek ispat etmiş olurlar. Değişim ve gelişim evrensel bir kuraldır. Bütün sistemler için zorunluluktur. Bu zorunluluk bizleri kaliteli yaşama ayak uydurmaya, değişim ve gelişim konusunda bir çalışmaya itmiştir. Bursa Elektronikçiler Odası yasal mevzuatlar çerçevesinde hizmetlerini zaten vermekte idi. Verilen bu hizmetin TS/EN ISO tarafından belgelendirilmesi, Odamıza prestij kazandıracak, Yönetim Kurulumuzun, personelin ve tüm organlarımızın motivasyonunu artıracak, kısa sürede, en iyi, en verimli, sürekli gelişimi sistemleştirmeyi sağlayacaktır. Bizlerde Bu beklentilerle kalite yolculuğuna çıktık. Zor olacağını biliyorduk. Oda faaliyetlerimizin çeşitliliği, standardize edilememesi, çalışanlarımızın kalite konusundaki kavram zorluğu, üyelerimizin ve halkımızın hizmet almadaki beklentilerinin aynı olmaması çıkan zorluklardan bazılarıydı. Bunların aşılması işin en zor kısımlarıydı. Problemler bir bütün olarak ortadan kaldırılamazdı. Küçük parçalar halinde sırasıyla çözülmesi gerekmekte idi.

Kalite yönetim sisteminin, eleştiriye açık, sorgulayabilen, yenilikçi, yaratıcı, katılımcı, ekip çalışması, öneri ve sürekli geliştirme isteyen sistem olduğuna dikkat çeken Oda Başkanımız Talat DEMİRCAN "Ülkemizde yaşayan insanların kaliteli hizmete layık görülmesi, personelin bu hizmeti vermeyi boynunun borcu olarak kabul etmesi her zaman bitmeyen enerji ve beslenilen kaynak oldu. Üyelerimize ve halkımıza en iyi hizmeti vermek yönetim felsefesimizin odak noktası olarak kabul edildi. Olaylara sistematik ve bilinçli yaklaşılmaya başlanıldı. Kurum çalışanlarının kendine olan özgüvenini, işini sevme ve sahiplenme duygusunu daha da artırdı. Bununla da kalmayıp problemlere çözüm bulmada aktif katılımlar sağlandı. Takım ruhu gelişti. Hizmet alanların beklentisi, zamanında eksiksiz ve güvenilir olarak en iyi şekilde karşılandıkça, memnuniyet duyulmasından, memnun olma duygusu oluştu.

Ancak Kalite yolculuğumuz bitmedi. Belgeleri almaktan daha zor olan bir yola girildi, o da " belgeyi uzun yıllar hakkıyla taşıma " yoludur. Bu yolda emin adımlarla yürüyerek en iyi hizmetin verilmesi sağlanacaktır."

Bu eşsiz onuru tüm meslektaş arkadaşlarım ile paylaşır bunda sonra da tüm meslektaş üyelerimize daha da kaliteli hizmet vereceğimizi bir daha belirtir, Tüm meslektaşlarımızın sağlık dolu günlerde bol ve bereketli kazançlar dilerim. dedi.


You are here: Haberler / Duyurular Slogan Kalite Belgesi